Çok Yakında

|

Han Spaces

Kişisel Koçluk

Eğitmen Özlen Çopuroğlu ile

Kişisel Koçluk

Saat ve Yer

Çok Yakında

Han Spaces, Nisbetiye, Nispetiye Cd No:24, 34340 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Koçluk, performans geliştirmede ve her türlü öğretinin kazanılmasında en hızlı yöntemdir. Koçluk süreci danışanın daha iyi hedefler belirlemesini, daha iyi kararlar alarak daha fazla aksiyonda bulunmasını ve potansiyelini  maksimum düzeyde kullanmasını sağlayan sistematik bir süreçtir. Bu süreç, birlikte kararlaştırılan sonuçlara ulaşmak amacıyla koç ve danışanın gerçekleştirdiği planlı bir yolculuktur.

Özlen Çopuroğlu,değişim, gelişim ve liderlik konularında bireylere ve kurumlara bireysel koçluk, takım koçluğu ,eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. International Coach Federation (ICF) tarafından Adler Sertifikalı Profesyonel Koç (ACPC) ileri düzey Practicum Certificed Coach (PCC) ile 1200 saati aşkın koçluk seansı olan Çopuroğlu, profesyonel koçluk eğitimini Adler International’dan almıştır. Adler Koçluk Modeli hem adını hem de temel prensiplerini “Pozitif Psikolojinin” kurucusu olarak anılan Avusturyalı psikolog ve pedagog Alfred Adler’in bireysel psikoloji çalışmalarından almaktadır.

Alfred Adler’in bireyin duygu ve düşüncelerini onu toplumdan izole etmeden, çevresel faktörleri hesaba katarak irdeleyen yaklaşımı modern bireysel psikolojinin ana yapı taşlarındandır. Her insanın doğuştan getirdiği güçlü yanları ve biriktirdiği deneyimleri ile eşsiz bir kaynak olduğunu savunan bu yaklaşım Adler Koçluk Modeli’nin ‘farklılığa değer veren’ ve ‘bütünün parçalardan öte olduğunu’ hatırlatan karakterinin özünü oluşturur.Evli ve 19 yaşında bir kızı,10 yaşında bir oğlu olan iki çocuk annesi olan Çopuroğlu; özgürlük, dinginlik ve keşif değerlerini doğada, kitaplarda, tüm yaptığı iş projelerinde ve kendi iç dünyasında yaşatmaktadır.

Ülkemizde koçluk mesleğinin güvenilirliğini sürdürmek için hizmetler ve standartlar oluşturan Uluslararası ICF Türkiye üyesidir.

ICF üyeleri Profesyonel koçlukta en yüksek nitelikteki ve stadartları ve etik kriterleri yerine getirerek öncülük etmektedirler.

Değişimler ihtiyaçlar doğurur ve modern hayatın içinde değişime duyulan ihtiyaç, bu birlikteliğe ve mentorluğa ihtiyaç duyurur.

Modern hayatın içinde hızlı tüketilen toplumun parçasına haline geldik. Zaman bile bazılarımızın söylediği gibi gözle görülür şekilde daha hızlı akıyor. Hıza ayak uydurmak, hızlı sonuçlar almak ve hemen elle tutulur gelişmeler görmek istiyor insanlar. Kendimizi iyi hissettirecek ve fayda yaratacak bize özel ne varsa ,gel birlikte keşfedelim,değiş,dönüş.

Koçluk nedir? Ne değildir?

 • Koçluk psikolojik terapi değildir.Terapi problem odaklı, koçluk ise potansiyel odaklıdır.Terapi iyileştirme amaçlıdır, koçluk yeni olasılıklar yaratır. Koçluk ilişkisinde farkındalık, aksiyon, sorumluluk ve takip üzerinde durulur.
 • Terapi problemleri teşhis eder, reçete yazar, çözüm getirir. Koçluk, müşteriye kendi çözümlerini buldurur,farkındalık sağlayarak doğru seçimleri yapması için yol arkadaşlığı yapar.

KOÇLUK sana ne sağlar?

 • İletişim becerilerini geliştirmek
 • Duygularını yönetmek
 • İlişkilerini daha mükemmele taşımak
 • Kişisel performansı arttırmak
 • Yaşam tatminlerini artırmak
 • Kariyer planı oluşturmak
 • Mevcut kariyerlerini ileriye taşımak
 • Değişen durumlara uyum sağlamak
 • İş ve özel yaşam dengesi kurmak
 • Zamanı daha iyi yönetebilmek
 • Ataletle mücadele edebilmek
 • Özgüven geliştirmek
 • Alışkanlıklarından kurtulmak ve yeni bir beceri geliştirmek
 • Yaratıcılıklarını artırmak
 • Stresle mücadele edebilmek
 • Daha sağlıklı olmak
 • Gerçekçi ve ulaşılabilir net hedefleri belirlemek ve belirlenen hedefler doğrultusunda gelişimini sağlamak.
 • Yaşam kalitesini iyileştirmek ve kendisinden memnuniyet seviyesini hedeflediği düzeye getirmek

Koçluk Hizmeti Süreci Nasıl Başlar?

Bireysel olarak koçluk hizmeti almak isteyenler kimya görüşmesi için randevu alır ve ön görüşmeye davet edilir. Görüşme süresi tam 90 dakikadır. Görüşme ücreti 2000 TL+KDV dir. Süresi görüşmenin verimi açısından uzatılamaz ,tam vaktinde bitirilmelidir.

Kimya görüşmesinde, danışan kişinin neye ihtiyacı olduğu belirlenir. Danışanın konusu koçluk alanları dışında ise  ICF etik kurallarına göre uygun profesyonel destek ( psikoterapi ya da danışmanlık gibi..) ilgili alanlara yönlendirilir.

Danışan (ICF koçluk alan kişiyi bu isimle tanımlar)  konusu koçluk alanların dahilinde ise, çalışılacak koçluk alanına uygun konu üzerinde mutabık kalınır. Bu doğrultuda kendi aralarında belirleyecekleri tarih, saat ve yerde buluşarak koçluk seanslarını gerçekleştirirler.Seanslar 90 dakikalık 4 ayrı seans görüşme toplam 8.000 TL +KDV ,ya da zaman yönetimi tercihli olarak 10.00-17.00 arası ardışık belirlenecek ,tarihlerle 2 günlük tam seminer olarak alınabilir.

2 günlük tam gün seminer ücreti 10.000 TL +KDV

Koç – müşteri ilişkisinde Koça duyulan güven, uyum ve eşit seviyede bir ilişki söz konusudur.

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu)  etik kuralları çerçevesinde müşterinin seanslarda paylaştığı hiç bir bilgiyi onun izni olmadan kimseyle paylaşmayacaklarını taahhüt ederler.

Müşterinin ve koçun hakları sözleşmeyle güvence altına alınır. Sözleşmede, koçluk hizmetinin türü, süresi, ücretlendirme ve hangi durumları kapsamadığı açık bir şekilde belirtilir.

Koç ile müşteri sözleşme yaptıktan sonra sürece başlar. Güven ve samimiyet ilişkisine dayalı bu süreçte Koç danışanının potansiyelini maksimize etmekle yükümlüdür. Danışanının hedeflerine giden bu harika yol arkadaşlığında Koç tarafından her seansta müşterinin gelişimi takip edilerek tıkandığı noktalar varsa üzerinde çalışılır.

Koçluk , danışan ile koç arasında kurulan bir gelişim ilişkisidir. Sürecin verimli olması için  minimum 4 seans birlikte çalışılmasını tavsiye ederiz.

Koç sürecin devamında ,danışanın ihtiyacı olmadığını düşünmüyorsa süreci uzatmayabilir.

Koç Danışan ilişkisinde iletişim, randevuya bağlı saatler içinde aktiftir.