KİMİZ ?

Hayatında attığın her adım, dokunduğun her şey 'kendin' içindir.

 

Bu düşünceyi içselleştirmiş ve bu yolda kurdukları hayali gerçekleştirmek, yeni başlangıçlara yelken açmak, harekete geçmek isteyen kişileri kucaklayan bir ekibiz.

Ladies First Academy olarak; dönüşümü, değişimleri ve paylaşımları önemsiyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz eğitimler ve atölye çalışmaları ile kişinin kim olduğunu ayırt etmeksizin yanında oluyor, özüne odaklanarak, hayal ettiklerine ve hedeflediği yerlere varabilmesi için ona destek olmayı  misyon ediniyoruz.

Azalarak çoğalmaya inanıyoruz

İnsan varlığına ve ruhuna önem veriyoruz.

Akademi'de

1) Marka Eğitimleri

Kişinin 3 ana başlık; keşif değişim ve girişim etrafında, ortaya çıkarmak istediği sonuçlara giden eğitimleri kapsamaktadır.

2) Kendin Yap Atölyeleri

Bu projelerde kendiniz bu kitleri satın alıp da yapabilir veya eğitmenlerimiz eşliğinde yapılacak atölyelere de katılabilirsiniz.

Eğitimlerimiz; her biri kendi alanında uzman eğitimciler tarafından verilen, bireylerin daha mutlu, daha verimli yaşaması, hobi edinmesi, vaktini anlamlı kullanması için ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirmelerini destekleyen eğitimlerdir.

Bu programlar, güçlü ve gelişime açık becerilerimize odaklanarak yaratıcı potansiyelimizi açığa çıkarmayı amaçlamaktadır.

WhatsApp%20Image%202020-10-20%20at%2019.

Özlen Çopuroğlu
Meta Communication iletişim ajansı

Ladies First Academy
Kurucu

2006’da annesi Nilüfer’i kaybettikten sonra evde annesinin tüm aile bireylerine yazdığı kapalı zarflarda mektupları ve torunu Lara’ya bıraktığı kurdele ile bağlı defteri bulduktan sonra, söz uçar yazı kalır diyerek eline kalem alanlardan Özlen Çopuroğlu.
2007 yılında Hürriyet Grubu’nda “Anneyiz.Biz” ile başlayan köşe yazılarına
hurriyetaile.com çatısı altında 10 yıl yazdığı yazılarla, özlenen değerleri kendisi gibi özlemle hatırlayanlarla çoğalmakta olduğuna inanıyor.
2009’da Evkokusu markasını tescilleyip, “Anne bak kızıma ne yazdım” Evkokusu kitabını çıkarmış ve Fransa Gourmand yemek kitapları yarışmasında kelimelerle hikayelendirilmiş en iyi yemek kitabı ödülünü kazanmıştır. “evkokusu.com” blogu ise hayatının önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Evkokusu adında iki ayrı yemek kitabından sonra 2019’da ‘Kalbime İyi Geliyor ‘adlı kitabını çıkarıyor ve hala yazıyor .
1975 yılı İstanbul doğumlu. Yazma gücünü kokulardan aldığını düşünüyor. İletişim mezunu ve kendini bildi bileli "reklamcı". 1995 yılında başlayan çalışma hayatında ATV, Sabah, Cen Ajans gibi dönemin büyük şirketlerinde yıllarca marka yönetimi ekibinde ulusal, uluslararası markalara hizmet veren ekiplerde yer alıyor. 1999 yılında kendi ajansının kurucu ortağı oluyor ve  sonraki 20 yıl yine ulusal ve  uluslararası birçok markanın strateji, marka yaratma, tasarim ve etkinlik yönetimlerini sığdırıyor. Kendi tabiri ile;  “Aslında bütün sıfatların bir hiç olduğunu düşünüyorum. Çalışmanın, üretmenin, istihdam sağlamanın, başka insanlara fayda getirmenin en büyük ibadet olduğuna ve
ilahi adaletin gücüne inanıyorum. Bu dünyada geride bırakacağım tek şey mavi ve kahverengi kocaman iri gözleriyle dünyaya güzel bakacaklarına inandığım kızım ve oğlum.  #herseyasktan"